Loupání česneku Pokud slupky na česneku drží víc, než se nám hodí, položíme stroužek česneku na prkénko a plochou stranou nože zmáčkneme. Slupky pak půjdou lépe odstranit.
Zpestření žampiónů Pokud naložíme čerstvé žampióny na 2 dny do okurkového nálevu, získají vynikající pikantní a plnou chuť.
Aby bylinky neztratily vůni Bylinky, které přidáváme do jídla, nadrobno krájíme nebo nasekáme teprve krátce před dokončením, aby neztratily své aroma. Do omáčky je přidáváme, až ji rozmícháme, zahustíme a povaříme.
Stále sypká sůl Aby sůl ve slánce netvrdla, přidejte do slánky několik zrnek rýže nebo suchého hrášku.
Rybí zápach Rybí zápach dostanete z rukou, namočíte-li je na chvíli v mléku.
Žádné utíkání Mléko ani polévka nevyteče při vaření z hrnce, potřeme-li okraj tukem.
Přezrálá rajčata Přes noc je ponořte do studené vody a trochu osolte. Ráno budou čerstvá a pevná na dotek.
Proti hořkému chřestu Jestliže chutná chřest nahořkle, pomůže kousek bílého chleba nebo malý hlávkový salát, který vložíme do vody, v níž budeme chřest vařit.
Loupání rajčat Když potřebujeme loupat rajčata, před ponořením do vařící vody nakrojíme ve slupce křížek asi 1 cm velký, ve vodě se pak naříznutá slupka nadzvedne a je jednoduché začít loupat.
Krájení cibule Aby nám při krájení cibule neslzely oči, namáčíme nůž při krájení do studené vody.
Vytažení koláče Abychom jednodušeji mohli vyndat koláč z vyššího pekáčku, používáme pečící papír, který ustřihneme tak, aby přečníval alespoň o pár cm na dvou stranách. Po upečení pak koláč za delší konce krásně vyndáme bez porušení.
Aby sýr nevytékal Aby sýr při smažení nevytékal a byl krásně křupavý, obalíme ho hned raději dvakrát a před smažením necháme ještě půl hodiny v mrazáku.