Když se narodí miminko, tak vlastní pokojíček nepotřebuje, ale postýlku ano. Zatím v ní bude trávit největší část dne.Podle čeho se máme tedy řídit při výběru postýlky? Následující řádky vám poradí.
Postýlka by měla být nejen pohodlná, ale také bezpečná a zdravotně nezávadná. Pozor na materiál, nátěr, smontování, šířku mezi tyčkami- ta nesmí být větší než 7,5 cm (děťátko by tam mohlo strčit hlavičku) a menší než 4,5 cm (mohlo by si zaklínit nožičku nebo ručičku). Prohlédněte postýlku, zda nikde nekoukají šrouby. Důležité také je, aby byla bytelná a stabilní. Jestliže postýlku “zdědíte” po příbuzných nebo ji pořídíte za levnější peníz na internetu, můžet ji zrenovovat podle svých představ. Dobrou službu udělá nový nátěr. Zvolte však barvy zdravotně nezávadné. Na etiketě musí být napsáno, že je lze použít na dětský nábytek. Počítejte s tím, že dítě zcela jistě brzy vyzkouší odolnost dřeva- bude tyčky ocucávát, okusovat, lak tedy musí odolat slinám.
Pokud jste vy nebo babička šikovná švadlenka, můžete si postýlku samy zútulnit. Pokud šití není vaše hobby nevadí, obchody nabízí velký výběr doplňků k postýlkám. Hezky vypadají polštářky přivázané okolo té části postýlky, kde má dítě hlavičku (navíc mu na ní netáhne). Výborná jsou nebesa. Miminko, které je zvyklé na stísněný prostor v maminčině bříšku, se hned cítí v ohraničeném prostoru bezpečněji a jistěji.
Na postýlku je možné přidělat i kolečka a dětáťko, pokud máte prostorný byt, může po místnostech putovat s vámi. Ovšem minimálně dvě kolečka musí být možné zabrzdit.