Babička a dědeček nejsou jen ti, kteří nám do všeho mluví, ale jsou to také ti, kteří tráví čas s našimi dětmi, hlídají je a nám umožní si udělat také čas na sebe a někam si večer vyrazit. Vždy jsou lepší prarodiče, než třeba v dnešní době rozšířená chůva. Protože babičky a dědové vnoučata rozmazlují a užívají si je, je vždy potřeba se domluvit tak, že hlavní slovo ve výchově budou mít rodiče.
Prarodiče by měli vždy respektovat pravidla, která nastaví rodiče a rodiče zase musí počítat s tím, že babička s dědou budou rozmazlovat, ale v určitých mezích. Když je například babička s něčím nespokojená, promluvte si spolu někde o samotě, neřešte problémy před dítětem. Snažte se vyhnout konfliktům a buďte rádi, pokud prarodiče máte. Babička si může s dítětem hrát kdykoliv, nemusí sledovat čas, nemá v hlavě, že musí nakoupit, uvařit, vyžehlit. Může ona i dědeček děti mnohému naučit, protože mají spoustu zkušeností, které předají dále. Proto by se měly podporovat kontakty dětí s prarodiči.
A závěrem několik rad, jak to udělat, aby nedocházelo k hádkám a aby jste všichni spolu navzájem vycházeli. Důležité je, aby Vám prarodiče nemluvili do výchovy, když to nechcete. Prarodiče mohou nabídnout pomoc s hlídáním, když chtějí, ale vy jako rodiče byste toho neměli zneužívat. Babička s dědečkem by měli vědět, že jsou pro děti důležití a pokud to jde, měli by s nimi být co nejvíce. Vymýšlejte pro vnoučata zábavu, na kterou budou dlouho vzpomínat, ne vždy jsou důležité drahé dárky. Tím si je koupíte na chvíli. Vysvětlujte babičkám všechno klidně a neútočte. Trvejte na tom, co je pro vás důležité, ale v maličkostech, na kterých nestojí svět, klidně ustupte. Uvědomte si, někdy mají i prarodiče super nápad a co by jiní rodiče dali za to, kdyby prarodiče měli.