Dietní opatření se liší podle věku a také podle toho zda je matkou kojeno. U kojeného dítěte pokračujeme v kojení. Mateřské mléko obsahuje látky, které ochraňují střevní sliznici a pomáhají jí zbavit se původce průjmu. Zvýšené ztráty tekutin doplňujeme rehydratačním roztokem, který seženeme v lékárně.
Starší kojenec zvyklý na nemléčnou stravu, může při průjmu dostávat zeleninové polévky, rýžovou nebo bramborovou kaši, banánové či jablečné pyré, rýži s masem. Jídlo nesmí být tučné.
U dítěte staršího jednoho roku postupujeme z počátku jako u dítěte mladšího nekojeného, tedy podáváme rehydratační roztok, a po čtyřech hodinách přecházíme na mixované brambory, jablečné, mrkvové pyré, rýži s drůbežím masem, suchary. Mléko a mléčné výrobky podáme až když se četnost a množství stolice zmenší. Podávání čaje bývá úspěšné jen při lehčích průjmech, kdy nedochází k velkým ztrátám vody. Sladké nápoje, nejsou pro svůj vysoký obsah cukru vhodné. Ke kratšímu trvání průjmu přispívají také léky, které na sebe navážou žádoucí látky v postižených střevech a pomohou je tak rychleji vyloučit z těla ven. (Výživa malých dětí)